“Drugi život otpada”

Na poziv Dječjeg vrtića Županijski dječji vrtić Zvjezdice učenici nižih razreda naše škole sudjelovali su na natječaju i izložbi likovnog stvaralaštva pod nazivom “Drugi život otpada”. Natječaj i izložbu organizirao je DV Županijski dječji vrtić Zvjezdice u suradnji s Gospodarenjem otpadom Sisak povodom Dana planeta Zemlje 22.travnja, a kako bi se kod djece od rane dobi razvijala svijest o važnosti očuvanja prirode. Naši učenici svojim su maštovitim radovima od recikliranih materijala pokazali kako otpad može dobiti novu, kreativnu namjenu.

Za svoj trud i kreativnost svi sudionici dobili su zahvalnice. U kategoriji djece školske dobi naše učenice osvojile su prva tri mjesta i vrijedne nagrade. Prvo mjesto osvojila je Leonarda Celčić (mentorica Ivana Pernar), drugo mjesto Mia Šibenik (mentorica Ivana Pernar), a treće mjesto Hana Vranić (mentorica Katarina Perenčević Slijepčević).

Osim likovnim radovima, naša škola sudjelovala je i u prigodnom programu. Učenice 2. razreda Allena, Doris, Franka, Hana i Vita, zajedno s Nikom iz 4. razreda, Katjom iz 6. i Filipom iz 7. razreda, izveli su igrokaz “Mašta reciklira svašta”. Svojom izvedbom poslali su jasnu poruku o važnosti očuvanja okoliša i ponovne upotrebe otpada. Veliko hvala šaljemo roditeljima koji su pomogli sa kostimima i prijevozom kulisa za igrokaz.

Izvor: Katarina Perenčević Slijepčević, učiteljica razredne nastave