Putovanje među planetima

Učenici naše škole u suradnji sa SMŽ i Zajednicom tehničke kulture Sisačko-moslavačke županije sudjelovali su u dijelu projekta „Sportom i znanjem do uspješnog djetinjstva“.

Učenici 3. i 4. razreda svih naših škola u pratnji svojih učiteljica Ivane, Štefice, Amalije, Sanje, Mirne i Marije – sudjelovali su u radionicama iz astronomije, koje su se održale u prostoru „Munjara – centar znanja i planetarij”.

U radionici nazvanoj „Svitak Sunčevog sustava“ upoznavali su se s planetima koji se nalaze u Sunčevom sustavu. Gdje se koji nalazi, kolika im je udaljenost te koji kako izgleda.

Nakon upoznavanja planeta, otišli smo na jedno zabavno i poučno putovanje u svemir -„Ekspedicija u Sunčev sustav“. Tamo smo vidjeli sve planete i upoznali se s nekim njihovim zanimljivostima.

Istražili smo i upoznali daleka prostranstva svemira, ali kada smo pri povratku ugledali naš planet Zemlju, shvatili smo da nam je on ipak najdraži i najtopliji.

Izvor: Marija Pongrašić, učiteljica razredne nastave