“Biram riječi bez mržnje”

Danas su našu školu posjetili gradonačelnik Domagoj Orlić i zamjenica gradonačelnika Sanja Mioković u sklopu kampanje protiv digitalnog nasilja.

Kampanja pod naslovom “Biram riječi bez mržnje” provodi se na inicijativu zamjenice gradonačelnika Sanje Mioković u svim osnovnim školama u Sisku s ciljem stvaranja sigurnijeg i poticajnijeg okruženja za djecu i mlade. Učenici naših škola rado su se uključili u aktivnosti kampanje.

S učenicima u Budaševu razgovaralo se o odgovornoj komunikaciji, prepoznavanju neprimjerenog sadržaja i sigurnom ponašanju na internetu.

„Naša je odgovornost osigurati sigurno okruženje za djecu i u stvarnom i u digitalnom svijetu. Upravo zato provodimo ovakve programe.“, poručio je gradonačelnik.

Grad Sisak osigurao je majice s motivacijskom porukom za sve naše učenike koje su im uručili dragi gosti iz Grada Siska.

Izvor: Ljiljana Slunjski, ravnateljica