Obilježen Dan planeta Zemlje u PŠ Preloščica

Dana 22. travnja 2026. učenici Područne škole Preloščica obilježili su Dan planeta Zemlje akcijom uređenja školskog okoliša. U zajedničkom radu, u suradnji s Komunalcem Sisak zasadili su trešnju, ružmarin, lavandu i raznovrsno cvijeće ispred škole, čime su doprinijeli ljepšem i zelenijem prostoru za boravak i učenje.
Školu i učenike tom su prigodom obišle i zamjenica gradonačelnika Sanja Mioković te pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti i opće poslove Alenka Ljubešić, koje su podržale ovu inicijativu i pohvalile trud učenika.
Poseban doprinos dala je i gospođa Čulig iz Komunalca Sisak, koja je potaknula učenike da novozasađenoj trešnji daju ime. Učenici su odlučili da će se zvati „Trešnjica Mišica“, čime je ovoj akciji dan poseban i simboličan značaj.
Nakon nastave, akciji su se pridružili i roditelji učenika. Zajedničkim radom izrađen je kamenjar te je posađeno cvijeće, čime je školski okoliš dodatno uljepšan.
Ova aktivnost još jednom je pokazala koliko su zajedništvo, suradnja i briga za okoliš važni u odgoju i obrazovanju najmlađih.

Izvor: Ivana Jandričko, učiteljica razredne nastave

Fotografije: Grad Sisak