„Kreativno recikliranje – Proljeće u bojama“

Povodom obilježavanja Svjetskog dana recikliranja, 18. ožujka 2026. g. sudjelovali smo u radionici „Kreativno recikliranje – Proljeće u bojama“ koje je osmislilo i organiziralo GOSPODARENJE OTPADOM SISAK d.o.o.

Radionica je provedena kao izložba dječjih radova i zajedničko druženje, s ciljem poticanja djece na kreativno izražavanje kroz korištenje recikliranih materijala te razvijanje svijesti o važnosti očuvanja okoliša.

Izradili smo kreativne radove od recikliranih materijala, inspirirane proljećem, sudjelovala je matična škola i neke naše područne škole.

Predstavili smo svoj štand s proizvodima, ali smo i okupljenim školarcima i vrtićancima te svoj okupljenoj publici izveli edukativni scenski prikaz o recikliranju i malim vilenjacima koji čuvaju prirodu.

Kroz priču su nas vodile naše Filipa i Katja, čuvar šume Niko, a vrijedno su radili i šumu očistili Doris, Tamara, Vita, Franka, Hana i Allena. Bravo za sve naše talentirane glumce i ljubitelje prirode.

Osvojili smo drugo mjesto i jako smo ponosni!

Izvor: Ljiljana Slunjski, ravnateljica